ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Πρόεδρος: ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΠΡΟΥΝΗΣ
Αντιπρόεδρος: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΣ
Γραμματέας: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ
Ταμίας: ΣΟΦΙΑ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ
Μέλος: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΗΣ
_______________________________________________________________
ΣΚΟΠΟΙ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ
Σκοποί του Συλλόγου είναι η διαφύλαξη, η μελέτη και η προαγωγή των κοινών επαγγελματικών, ασφαλιστικών, κοινωνικών και οικονομικών συμφερόντων των μελών της, στα πλαίσια της εξυπηρέτησης του κοινωνικού συνόλου.
Ειδικότερα η ένωση έχει σκοπούς:
1. Την βελτίωση και εξύψωση του επιπέδου των φροντιστηρίων της εκπαίδευσης.
2. Τη συστηματική μελέτη των προβλημάτων του κλάδου, για την προσφορότερη συλλογική διεκδίκηση και επίλυση αυτών.
3. Την προάσπιση και πλήρη κατοχύρωση του κλάδου των φροντιστών Ιδιοκτητών των Φροντιστηρίων Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
4. Την ανάπτυξη πνευματικής αλληλεγγύης και αλληλοβοήθειας μεταξύ των μελών και την οργάνωση και συμμετοχή σε πνευματικές, κοινωνικές και ψυχαγωγικές εκδηλώσεις.
5. Την καλλιέργεια, εξύψωση και υπεράσπιση των πανανθρώπινων ιδανικών της Παιδείας, της Ελευθερίας, της Δημοκρατίας, της Εθνικής Ανεξαρτησίας, της Κοινωνικής Δικαιοσύνης και της Ειρήνης.
6. Την συμμετοχή σε ευρωπαικά προγράμματα.
|